Home-czcionka - Szkoła Podstawowa w Wińsku

SKOŁA PODSTAWOWA
W WIŃSKU
Przejdź do treści

Home-czcionka

Strony specjalne > Ułatwienia dostępu > Home
Platforma Edukacyjna
Dziennik elektroniczny
Plan lekcji
Kalendarium
eduelo
Amazon kindloteka STEM
Wyniki wyborów do Samorządu Ucznowskiego!
W zakładce "Dla uczniów->Samorząd Uczniowski" przedstawiamy wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego. Zwycięzcy gratulujemy!
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań
Do 30 września 2021 roku, Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań.

SPISZ SIĘ - NIE ZWLEKAJ - CZAS UCIEKA
Zmiana planu lekcji
Od 13 września zmienił się plan lekcji w klasach IV-VIII. Aktualny plan znajduje się z zakładce "Plan lekcji" na górze strony lub pod przyciskiem "Czytaj więcej"
Pomniejsz czionkę
data publikacji 22.09.2021


Niesamowitych wiadomości ciąg dalszy...Stowarzyszenie „Wińsko dla Edukacji” otrzymało wiadomość o docenieniu naszego projektu „Z Ekologią na Ty w Gminie Wińsko" i przyznaniu nam kolejnego grantu finansowego w wysokości 15 000 złotych z Fundacji Orlen w ramach programu „Moje miejsce na Ziemi". Dzięki naszemu projektowi Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wińsku wezmą udział w różnych warsztatach ekologicznych i staną się bardziej świadomi ekologicznie. Przed naszą szkołą stanie serce na nakrętki, pojawi się nowa roślinność, nowe stojaki na rowery i wiele więcej.
Już nie możemy doczekać się działań projektowych.

Patrycja Serdyńska - pomysłodawca projektu


data publikacji 21.09.2021Konsultacje nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wińsku w roku szkolnym 2021/2022


Poniżej oraz w zakładce "Dokumenty➙Regulamin w czasie pandemii" jako czwarty załącznik znajduje się harmonogram konsultacji nauczycieli Szkoły Podstawowej w Wińsku na Rok szkolny 2021/2022. Prosimy się z nim zapoznać.Do pobrania:


data publikacji 21.09.2021


Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej w Dziewinie


Uczniowie klasy IIa i IIb wzięli udział w wycieczka do Regionalnego Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Dziewinie. W trakcie zajęć dzieci poznały  odnawialne źródła energii (panele słoneczne, wiatraki i pompa ciepła),  badały właściwości wody, uczyły się rozpoznawać tropy zwierząt.

Dzięki zajmującym opowieściom myśliwego poznały rośliny i zwierzęta  żyjące w starorzeczu Odry.

Na koniec uczniowie wspólnie wykonali piękne jesienne dekoracje.

data publikacji 17.09.2021


Stowarzyszenie „Wińsko dla Edukacji”


Dobrych wiadomości ciąg dalszy...
Stowarzyszenie ,,Wińsko dla Edukacji" pozyskało grant w wysokości 400 euro na realizację wydarzenia związanego z Tygodniem Kodowania w ramach międzynarodowego programu Meet and Code
Wydarzenie odbędzie się w formule online. Spotkamy się, by mieć szanse opowiedzieć o swoich pasjach poprzez zaprogramowanie wiadomości w Scratchu, a wszystko w rytmie hip-hop 🕺💃 Punktem wyjścia będzie piosenka z serwisu Flocabulary. Jest to amerykański, innowacyjny portal edukacyjny, który promuje naukę różnych przedmiotów (geografii, chemii, matematyki, historii, itd.) oraz wzbogaca wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa, rozwija kompetencje emocjonalno-społeczne poprzez krótkie hiphopowe piosenki. Grant zostanie przeznaczony na zakup licencji do portalu Flocabulary. Platforma będzie wykorzystywana na lekcjach języka angielskiego przez cały rok.

Patrycja Serdyńska - inicjatorka wydarzenia


data publikacji 16.09.2021

Wycieczka szkolna 8C


Fantastyczna dziewiętnasto-osobowa drużyna 8C w środę 15 września miała przyjemność wybrać się po raz pierwszy w tym roku szkolnym na emocjonującą, rozrywkową i niezapomnianą przygodę.

Nasza "Piracka" i szalona drużyna podróżowała po zakątkach świata od Egiptu, Rzymu, Wysp Wielkanocnych aż po Wielką Brytanię, Francję i USA! Po drodze czekało nas wiele atrakcji między innymi piracka wyprawa tratwą do " krainy dinozaurów" przez " Krainę lodu" w kierunku  "Parku  laserów", w którym doszło do starcia niczym z "gwiezdnych wojen" -  oświadczam, że wszyscy przeżyli.

Nie zabrakło oczywiście możliwości poznania zasad savoir vivru w restauracji w czasie spożywania wykwintnych dań obiadowych! Każdy z nas zabrał maksymalną energię i dużo poczucia humoru! A więcej przedstawiamy w naszej galerii! :)  

8C

edytowano 17.09.2021
data publikacji 16.09.2021Stowarzyszenie „Wińsko dla Edukacji”

Mamy kolejny sukces! Nasze szkolne Stowarzyszenie „Wińsko dla Edukacji” zostało laureatem konkursu grantowego „Fundacja PZU z kulturą”, którego głównym celem jest zwiększenie dostępu do szeroko pojętej kultury wysokiej dzieciom i młodzieży szkolnej z obszarów wiejskich i małych miejscowości. Nasz projekt „Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wińsku z kulturalną wizytą we Wrocławiu” został doceniony przez jury i otrzymał grant finansowy. Uczestnicy projektu wezmą udział w warsztatach i wydarzeniach kulturalnych. Od października do marca odbędzie się siedem wyjazdów do Wrocławia. Grupa uczniów naszej szkoły uda się do Narodowego Forum Muzyki, Hali Stulecia, Teatru Capitol, Teatru Polskiego, Teatru Lalek, Opery Wrocławskiej, Muzeum Zajezdnia, Muzeum Panoramy Racławickiej, Muzeum Uniwersytetu Wrocławskiego, Hydropolis.  Zależy nam na rozbudzeniu pasji i motywacji do odwiedzania tych miejsc w przyszłości wśród uczestników projektu i ich rodzin. Już nie możemy się doczekać.

Patrycja Serdyńska – koordynator projektu


data publikacji 15.09.2021


15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki– święto zabawy, kreatywności i odwagi.

Skąd się wziął Międzynarodowy Dzień Kropki?

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości i stała się wielką kropkową artystką.

Książka zapoczątkowała Międzynarodowy Dzień Kropki, obchodzony na całym świecie 15 września jako święto kreatywności, talentu i odwagi w pokonywaniu trudności.

W tym roku również uczniowie naszej szkoły przyłączyli się do celebrowania tego święta.
Na lekcjach polskiego poznali historię Vashti oglądając krótki filmik. Po nim nastąpiła dyskusja na temat wiary w siebie, odwagi do realizowania swoich pomysłów. Bo przecież w każdym z nas może drzemać wyjątkowy talent!

Następnie uczniowie mogli wykazać się kreatywnością podejmując się różnorakich zadań. Kodowali wiadomości dla kolegów alfabetem Braille’a, tworzyli kropkowe emotki, próbowali napisać kropkowe krótkie opowiadanie. Legenda głosi, że Ernest Hemingway pisał opowiadania złożone z 6 słów. Spróbowali i Oni!

Mieli również możliwość narysowania własnego talentu, oczywiście w kropce. Albo kropkę według własnego pomysłu.
Wierzymy, że nasi uczniowie zainspirowani historią Vashti odważą się działać, bo każde ich działanie ma wielką wartość i może być początkiem wyjątkowej przygody…

Polonistki

PS. Postawiliśmy również swoją kropkę na mapie :-)


data publikacji 14.09.2021

Zespół instrumentalny zaprasza


data publikacji 09.09.2021


Wszechstronny rozwój najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej w Wińsku i Przedszkola Samorządowego w Wińsku w oparciu o zagadnienia STEAM (Science - nauka; Technology - technologia; Engineering - inżynieria; Art - sztuka; Mathematics – matematyka). Podtrzymanie i uaktywnienie u uczniów naturalnego pędu do zdobywania wiedzy przez działanie. Umożliwienie uczniom odkrywania, konstruowania, projektowania poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii. Nauka programowania i robotyki. Rozbudzenie u uczniów motywacji, zapału zdobywania nowych umiejętności, tak by szkoła od samego początku kojarzyła się z czymś przyjemnym. Kształtowanie umiejętności pracy w grupie, umiejętności mądrego i bezpiecznego korzystania z zasobów cyfrowych.
To główne cele projektu ,,STEAMowy start – dobry start”, który od stycznia będzie realizowany w naszej szkolnej AMAZON STEM Kindlotece. Z radością informujemy, że Stowarzyszenie ,,Wińsko dla Edukacji” znalazło się w gronie laureatów konkursu grantowego Fundacji BGK ,,Na Dobry Początek” i otrzyma 15000 złotych na realizację projektu.
Nasi najmłodsi uczniowie z klasy 0, 1 i 2 wezmą udział w innowacyjnych zajęciach, a nauczyciele zdobędą nowe kompetencje cyfrowe pod okiem Stowarzyszenia Cyfrowy Dialog. Ponadto nasza STEM Kindloteka wzbogaci się o nowe pomoce naukowe.


Patrycja Serdyńska
Prezes Stowarzyszenia ,,Wińsko dla Edukacji” i autorka wniosku

data publikacji 09.09.2021

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań - informacja


Do 30 września 2021 roku,  Główny Urząd Statystyczny przeprowadza Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.
Apel do osób, które do dnia dzisiejszego nie dopełniły obowiązku i nie wzięły udziału w Spisie

SPISZ SIĘ -  NIE ZWLEKAJ -  CZAS UCIEKA

Skorzystaj z dowolnej metody przeprowadzenia spisu:

  1. Obowiązkową metodą jest samospis internetowy. Można tego dokonać wchodząc na stronę www.spis.gov.pl i wypełniając formularz spisowy.
  2. „Spisz się przez telefon” na infolinii spisowej obsługiwanej przez pracowników statystyki publicznej pod numerem: 22 279-99-99.
  3. Spis realizowany przez rachmistrzów terenowych
  4. Spis w Urzędzie Gminy Wińsko  


Zgodnie z prawem, nie można odmówić rachmistrzowi podania danych do Spisu. Wszystkie informacje są chronione, a udział w Spisie jest obowiązkowy. Odmowa grozi karą grzywny.

data publikacji 03.09.2021


INSTRUKCJA PIERWSZEGO LOGOWANIA DO DZIENNIKA ELEKTRONICZNEGO VULCAN LUB PONOWNEGO PRZYWRÓCENIA DOSTĘPU.
Proszę wejść na stronę: https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminawinsko nacisnąć okno: Zaloguj się, następnie wybrać opcję – Załóż konto, lub Przywróć dostęp i podać swój e-mail.
Następnie proszę zalogować się do swojego konta pocztowego i otworzyć link : Aktywacja konta- system dalej poprowadzi.
Należy ustawić nowe hasło, zawierające przynajmniej jedną  dużą literę i jedną cyfrę (minimalnie 8 znaków).

Po aktywacji konta należy wejść na adres strony:
https://uonetplus.vulcan.net.pl/gminawinsko i zalogować się do dziennika podając login (adres mailowy) i hasło (podane przy aktywacji konta).POWODZENIA
ADMINISTRATOR


data publikacji 01.09.2021

Rozpoczęliśmy rok szkolny 2021/2022 z motywacją do wytężonej pracy oraz z nadzieją na osiąganie sukcesów na różnych polach. Jesteśmy gotowi na nowe wyzwania i rozwijanie swoich pasji. Rozpoczynamy wspólne odkrywanie i eksperymentowanie.

     

     

data publikacji 01.09.2021Szanowni Państwo, Kochani Uczniowie, Drodzy Rodzice, Nauczyciele i Pracownicy
Szkoły Podstawowej w WińskuPo zasłużonych dla nas wszystkich wakacjach spotykamy się ponownie w naszej szkole.
Szkole ciągle jeszcze innej, bo z procedurami, zasadami, regulaminami, które wszyscy jesteśmy zobowiązani bezwzględnie przestrzegać, ale tylko to sprawi, że NASZA szkoła będzie miejscem dla nas bezpiecznym i pozostaniemy w niej na stałe. Życie  ciągle pokazuje nam, że nie wszystko można przewidzieć i zaplanować, tak jak by się chciało - więc bądźmy odpowiedzialni- za siebie i za innych.
Kochani Pierwszoklasiści, witam Was serdecznie w naszej szkole. Wiem, że  dzisiejszy dzień jest dla Was dniem wyjątkowym. Czujecie dzisiaj radość, ale z drugiej strony ogromną tremę. Musicie mi zaufać i uwierzyć, bo zapewniam Was, że za sprawą Waszych czarodziejskich Pań, po kilku dniach odnajdziecie się w naszej szkole, jak we własnym domu.
Będzie to również szczególny rok dla naszych najstarszych uczniów – ósmoklasistów, którzy będą kończyć pewien etap swojego życia i przystąpią do swojego pierwszego poważnego egzaminu. Życzę Wam przede wszystkim, abyście sięgnęli po wszystkie możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jak przeminie ten rok w dużej mierze będzie zależało od Was samych, od Waszych postaw i motywacji do pracy. My dorośli swoją wiedzę i doświadczenie przekażemy Wam najlepiej jak potrafimy.
Życzę nam wszystkim, aby czas spędzony w szkole był radosny, bezpieczny, ale i pracowity, bo wtedy osiągniemy wiele sukcesów. Marzę, aby nie opuszczał Was zapał do nauki, by nie zabrakło Wam energii w rozwijaniu własnych pasji i kształtowaniu własnych charakterów.
Nauczycielom i pracownikom życzę, aby Wasze zaangażowanie nie słabło i dawało Wam satysfakcję z wykonywanej pracy i radość z jej efektów.
Rodzicom życzę, jak najwięcej powodów do dumy, aby Wasze pociechy codziennie wywoływały radość na Waszych twarzach.
Życzę spokojnego roku szkolnego.Nowy Rok Szkolny uważam za rozpoczęty!
Głowiszyn Barbara
wicedyrektor szkołyWróć do spisu treści