Kindloteka: nowoczesna edukacja - Szkoła Podstawowa w Wińsku

SKOŁA PODSTAWOWA
W WIŃSKU
Przejdź do treści

Kindloteka: nowoczesna edukacja

Strony specjalne > Kafelki > Kindloteka > Amazon Kindloteka
STEM Kindloteka: nowoczesna edukacja dla wszystkich!

STEM Kindloteka to program edukacyjny realizowany przez Amazon we współpracy ze stowarzyszeniem Cyfrowy Dialog. Jego celem jest popularyzacja edukacji wg nowoczesnego modelu STEM wśród uczniów i nauczycieli oraz stwarzanie im możliwości do zdobywania wiedzy i kompetencji przyszłości. STEM Kindloteki to specjalnie zaaranżowane kreatywne i wielofunkcyjne przestrzenie, stworzone do czytania, zajęć programistyczno – robotycznych, majsterkowania, muzykowania, odkrywania i doświadczania, w czym uczestnikom towarzyszą przeszkoleni nauczyciele, bibliotekarze i edukatorzy. To oni na bazie scenariuszy przygotowanych przez Cyfrowy Dialog oraz Amazon, a także korzystając z własnych doświadczeń i doświadczeń społeczności, która powstaje wokół programu, prowadzą inspirujące i angażujące zajęcia.

STEM Kindloteki powstają w całej Polsce - w szkołach, centrach kultury i bibliotekach zlokalizowanych w sąsiedztwie centrów logistycznych Amazon. Obecnie w Polsce jest uruchomionych Polsce 37 STEM Kindlotek. Patronem projektu jest Ministerstwo Edukacji.

Model edukacji STEM to idea holistycznego podejścia do procesu nauczania i uczenia się, integrowania w procesie edukacyjnym różnych dziedzin wiedzy i rozwijania m.in. takich umiejętności jak logiczne myślenie, rozwiązywanie problemów, kreatywność i współpraca.

Skrót STEM pochodzi od pierwszych liter angielskich wyrazów:
S – Science (nauka)
T – Technology (technologia)
E – Engineering (inżynieria)
M – Math (matematyka)

I to właśnie te obszary rozwijane są podczas zajęć STEMowych.Wróć do spisu treści